ورود و ثبت نام

معرفی 6 دانشگاه برتر ایران در سال ۲۰۲۰ بر اساس نظام رتبه بندی QS

با دانشگاه های برتر ایران در سال 2021 بر اساس معیارهای نظام رتبه‌بندی QS‌ آشنا شوید.
10 دانشگاه برتر ایران در سال 2020

بر اساس نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در نظام رتبه‌بندی کیو. اس (QS) شش دانشگاه از مجموع ۲۶۴۰ دانشگاه ایران در بین ۱۰۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفته است، که دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه ۴۰۷ مقام نخست در بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه ۴۸۹ به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور طبق معیارهای نظام رتبه‌بندی کیو. اس شناخته می شوند. در ادامه قصد داریم با  ۶ دانشگاه برتر ایران در سال ۲۰۲۰ آشنا شویم. با ویکی اپلای همراه بمانید.

برترین دانشگاه‌های ایران در سال ۲۰۲۱

جدیدترین رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۱ در نظام رتبه بندی کیو اس (QS) منتشر شد. بر اساس این رتبه بندی ۵ دانشگاه از ایران حضور دارد که در آن دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۴۰۹ ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه ۴۷۷ ، دانشگاه تهران با رتبه ۶۰۰-۵۹۱ ، دانشگاه علم و صنعت ایران با رتبه ۶۵۰-۶۰۱ و دانشگاه شیراز با رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ می باشند. این درحالی است که تا سال ۲۰۱۶ فقط دو دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۴۸۰-۴۷۱ و دانشگاه تهران با رتبه ۶۰۰-۵۵۱ در این نظام رتبه بندی حضور داشتند.
بر اساس این رتبه بندی در سال ۲۰۲۱ دانشگاههای امیرکبیر و تهران نسبت به سال گذشته دارای رشد رتبه نیز بوده‌اند. به طور خاص دانشگاه صنعتی امیر کبیر از رتبه ۴۸۹ ( در سال ۲۰۲۰ ) به رتبه ۴۷۷ (۱۲ پله ارتقا ) و دانشگاه تهران از بازه ۶۵۰-۶۰۱ به ۶۰۰-۵۹۱ ( ۵۰ پله) ارتقا جایگاه داشته اند و نبود دانشگاه شهید بهشتی در بین ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان بر خلاف دو سال گذشته نشان از افت این دانشگاه نسبت به سال های گذشته است.

لیست شش دانشگاه برتر ایران در سال ۲۰۲۱ در ادامه آورده شده است.

Rank in IranQS Rank
(۲۰۲۰)
QS Rank
(۲۰۲۱)
University
۱۴۰۷۴۰۹Sharif University of Technology
۲۴۸۹۴۷۷Amirkabir University of Technology
۳۶۰۱-۶۵۰۵۹۹-۶۰۰University of Tehran
۴۶۰۱-۶۵۰۶۰۱-۶۵۰
Iran University of Science and Technology
۵۸۰۱-۱۰۰۰۸۰۱-۱۰۰۰Shiraz University
۶۸۰۱-۱۰۰۰-Shahid Beheshti University (SBU)

 

برترین دانشگاه ای ایران در سایر نظام های رتبه بندی

wikiapply

نظرات

    پاسخی بگذارید